Přívěsek: Hvězda nad Betlémem

S blížícími se Vánocemi se v mnohých z nás probouzí touha zkrášlit svůj domov vlastnoručně vyrobenými ozdobami. Ozdůbka, na niž vám předkládám návod, není složitá na zhotovení, zároveň ale patří k těm rafinovanějším a hlavně patřičně svátečně blýskavým. 

Obtížnost 2 

Autor: Markéta Jeníková

časopis Korálki 2012 č.6

Pomůcky :

Základní steh „Cubic RAW“šijete takto: Navlékněte 4 fialové korálky a veďte vlasec 1. korálkem (obr. 1).

Pak navlékněte 3 bílé korálky a vlasec veďte tímtéž korálkem (obr. 2) a pak dvěma bílými - vlasec vychází na protější straně „čtyřlístku“.

Navlékněte 3 bílé a veďte vlasec výchozím bílým korálkem. Poté navlékněte 1 bílý, vlasec veďte fialovým korálkem, opět navlékněte 1 bílý a veďte jej výchozím bílým (obr. 3).

Spojte vlascem 4 vrchní korálky (obr. 4) a totéž udělejte na protější straně krychle.

Další stehy se napojují na předchozí. Veďte vlasec fialovým korálkem, navlékněte 3 fialové a opět veďte tímto korálkem; pak sousedním bílým, navlékněte 2 bílé a veďte bočním fialovým a tímto výchozím bílým (obr. 5).

Opět veďte vlasec do dalšího bílého, navlékněte 2 bílé a postup zopakujte. Uzavřete steh jedním bílým korálkem (obr. 6) a sešijte horní 4. 

Když dutinka pohodlně obkrouží filigrán, kruh uzavřete takto: navlékněte 1 korálek, veďte korálkem na začátku dutinky, pak opět 1 korálek a veďte výchozím korálkem (obr. 7).

Poté navlékněte bílý korálek, veďte korálkem na začátku, bočním korálkem a výchozím a tento krok zopakujte. Na boku budou vidět 4 nespojené korálky; které je potřeba sešít.


Připevnění filigránu do dutinky: Veďte vlasec bílým korálkem, mezi korálky všijte rokajly se zlatým průtahem (obr. 8).

Poté navlékněte bílý korálek, veďte korálkem na začátku, bočním korálkem a výchozím a tento krok zopakujte. Na boku budou vidět 4 nespojené korálky; které je potřeba sešít.


Připevnění filigránu do dutinky: Veďte vlasec bílým korálkem, mezi korálky všijte rokajly se zlatým průtahem (obr. 9).

Zapošijte konce vlasce a ozdoba je hotová.


Veselé Vánoce!

#Přívěsek Materiál #Korálky Náročnost #Střední Technika #Šití s korálky
Copyright © 2007-2020 Šárka Jiřičná Programming FOLDINA.cz