Náramek: Rubínový svět

Technika wirewrapping je sice jednoduchá, ale náročná na čas a trpělivost. Ovšem efekt, který vzniká použitím černého drátu, je neoddiskutovatelný. Dalo by se nazvat trojrozměrnou grafikou!

Pomůcky :

3 m drátu s úpravou černý 

3 m drátu s úpravou černý zinek tloušťky 0,8 mm

25 m drátu s úpravou černý zinek tloušťky 0,4 mm

ohňovky červené - 4, 6, 8 mm

ketlovací, ploché a štípací kleště

Obtížnost 2

Připravila Kateřina Látalová

 

 

Naměřte si 4 dráty dlouhé 45 cm 0,8 mm silné (kosterní drátky). Na jednom konci vytvořte pomocí ketlovacích kleští očko a za pomocí plochých kleští udělejte spirálku zhruba 3,5 otočky. 

U jedné spirálky začněte obmotávat 0,4 mm tenkým drátem asi 25 otoček (nechte si 5-10 cm dlouhý konec drátku na dokončení náramku), pak přidejte druhý drát se spirálkou a spojte pěti omotáními tenkým drátkem (tenký drát neodměřujte, nechte ho na cívce a postupně odmotávejte). Poté silnější dráty od sebe roztáhněte a slabším drátem motejte 5 otoček nahoře a 5 otoček dole.

Při změně kosterního drátku vždy přejděte křížem k drátku druhému, to znamená, že když končíte na jednom drátku vpředu, přejdete k druhému drátku zadem a naopak. Množství otáček najednou kolem jednoho drátku je přibližně 5, ale závisí na tom, v jaké části je děláte. U vyklenuté části je potřeba otáček víc na horním drátku a méně u spodního drátku. V “údolích“ je potřeba méně otáček na horním drátku a více na spodním.


Během práce pečlivě otočky utahujte k sobě a tvarujte kosterní drátky do požadovaného tvaru vlnovek.

Takto postupujte skoro po celou délku náramku, až k místu, kde opět vytvoříte spirálky, nejprve jednu a po několika otočkách tenkým drátkem i druhou. Máte hotovou polovinu náramku.

Poté spojte zbývající dva kosterní drátky se spirálkami stejným způsobem jako u prvních dvou drátků a následně je připevněte omotáním slabým drátkem k již hotové polovině náramku.

Další postup je stejný jako u první poloviny náramku. Kosterní drátky tvarujte tak, aby se 5 - 6x dotýkala první a druhá polovina náramku. V místech setkání pokaždé kosterní drátky několikrát omotejte.

U druhé poloviny náramku je nutné tenký drátek již z cívky odštípnout, udělejte si ho co nejdelší, ale tak, aby s ním bylo možné pracovat. Navazujte tak, jako byste pokračovali dál v omotávání a nechte si kousek drátku na konci i na začátku přebytečný drátek odstraníte, až když je náramek hotov.

Na konci náramku opět vytvořte spirálky.

Ze silnějšího drátku si vytvořte očkové jehly s většími očky, aby se daly uzavřít kolem omotaných drátků náramku. Jeden konec očkové jehly připevněte do volného místa v prostřední části náramku, navlékněte korálky dle vkusu a na druhé straně opět připevněte na kosterní drátek. Takto vyplňte všechny volné prostory náramku.

Náramek stočte a zaklesněte spirálky do sebe. Začátečními a koncovými zbytky drátku náramek svažte několikerým omotáním kolem nejbližších kosterních drátků. Dobře utáhněte a přebytečný drátek odštípněte kleštěmi.


 

msb-jablonec.cz fler.cz kudyznudy.cz dobre-veci.cz CeskyKutil.cz potvor.cz
Copyright © 2007-2019 Šárka Jiřičná Programming FOLDINA.cz