Náhrdelník: Papoušek zvaný Piggy

Ráda poslouchám, k čemu mě korálky navádějí - Piggy říkají: "Použij mou druhou dírku, kruciš!"  A to je rada, kterou dávám i jiným, kdo se ptají na použití  dvoudírkových korálků. Ve stehu, kde vedete nit do korálku dvakrát, použijte jednoduše podruhé druhou dírku a nemůžete nic zkazit! 

 

Text a foto: Renata Vydrová

Archiv časopisu Korálky 04/2014

Pomůcky :

36 korálků Piggy (9 od každé barvy: žlutá, oranžová, červená a vínová)

85 kuliček Ø 3 - 4 mm, modré barvy

18 kuliček Ø 4 mm oranžové a červené barvy

2 g zeleného rokajlu 11/0

2 g oranžového rokajlu 11/0

nit Fireline nebo vlasec 0,25 mm, případně Nymo (sílu D, dvojitý návlek)

obruč

 

Zásadně nedoporučuju uzlík na začátku, protože když vleze uzlík (a že to je jeho hobby) při dvojitém Nymu do korálkové dírky, už se tam jehla nedostane. Naopak, začátek je nutno udržet volný, aby se tam krásně vlezla obruč a stahovat je nutné až zapošíváním nitě.

Začněte navlečením čtyř modrých kuliček a svažte je uzlíkem asi 15 cm od konce nitě k sobě.

Nit veďte do prvních dvou navlečených kuliček. Naberte dvě nové kuličky a nití opět provlékněte první dvě kuličky.

Znovu provlékněte nit posledními navlečenými kuličkami. Přidejte poslední dvojici modrých kuliček nit veďte do předchozích kuliček a opět posledními přidanými kuličkami. Čtyři dvojice korálků spojte prošitím první a poslední dvojice k sobě.

Dutinku je potřeba opravdu hodně utahovat, jinak nedrží pohromadě a v práci jsou nehezky vidět nitě.


Nyní naberte kuličku, zelený rokajl a kuličku a nit veďte do vedlejší kuličky směrem dolů.


 


 

Navlékněte jeden zelený rokajl a opět nit veďte do vedlejší kuličky směrem nahoru.

Naberte modrou kuličku, zelený rokajl a modrou kuličku. Nit veďte vedlejší kuličkou dolu a po přidání zeleného rokajlu pokračujte prošitím dvěma modrými kuličkami nahoru. Šijte tedy kuličky technikou herringbone, ale s rokajly mezi kuličkami. Ušijte takto osm kuliček nad sebou a začněte s přidáváním korálků Piggy.


 


Naberte žlutý korálek Piggy za středovou dírku, oranžový rokajl, oranžovou kuličku, oranžový rokajl a oranžový korálek Piggy za středovou dírku a nit veďte do vedlejší kuličky směrem dolů. Dbejte na to, aby korálky Piggy směřovaly k sobě, tzn., že první naberete z vnějšku a druhý zevnitř.

Nití projeďte do vedlejší kuličky směrem nahoru a naberte červený korálek Piggy za středovou dírku, oranžový rokajl, červenou kuličku, oranžový rokajl a vínový korálek Piggy. Nit veďte další kuličkou směrem dolů.

Nahoru veďte nit druhou dírkou korálku Piggy. Naberte nový žlutý korálek Piggy za středovou dírku, oranžový rokajl, oranžovou kuličku, oranžový rokajl a oranžový korálek Piggy za středovou dírku a nit veďte předchozím navlečeným oranžovým korálkem Piggy za vnější dírku dolů. Naberte zelený rokajl, modrou kuličku a zelený rokajl a vnější dírkou červeného korálku Piggy veďte nit nahoru.

Pokračujte stále stejně, dokud nespotřebujete všechny korálky Piggy.

Nyní naberte modrou kuličku, zelený rokajl a modrou kuličku. Nit veďte vnější dírkou oranžového korálku Piggy dolů. Naberte zelený rokajl, modrou kuličku a zelený rokajl a vnější dírkou červeného korálku Piggy veďte nit nahoru. Naberte modrou kuličku, zelený rokajl a modrou kuličku, nit veďte vnější dírkou vínového korálku Piggy dolu. Naberte dva nebo tři rokajly, aby nevyčuhovala nit, a pokračujte do modré kuličky.


Naberte modrou kuličku, zelený rokajl a modrou kuličku, nit veďte do další modré kuličky směrem dolů. Naberte jeden zelený rokajl a nit veďte další modrou kuličkou směrem nahoru. Naberte modrou kuličku, zelený rokajl a modrou kuličku a nit veďte další modrou kuličkou dolu. Naberte jeden zelený rokajl a nit veďte prvními dvěma kuličkami nahoru.

Došijte osm řad kuliček nad sebou a provlékněte dutinkou obruč.

Přišijte poslední rokajly a stáhněte je k sobě, nit zauzlujte a zapošijte do práce.


Využijte nit na začátku práce, přidejte zelené rokajly, a také stáhněte k sobě. Nit zapošijte a ustřihněte. Kdo šil dvojitým Nymem, může využít oba jeho konce.


 


A tradá do džungle!

#Náhrdelník Materiál #Korálky Náročnost #Těžká Technika #Šití s korálky
Copyright © 2007-2020 Šárka Jiřičná Programming FOLDINA.cz