Návody

Materiál Náročnost Technika

Náhrdelník: Žabí tlapky z Korálki 3/2009

Obtížnost: 2

Minulou sobotu bylo docela hezky, toulali jsme se v okolí našeho sídliště a zašli jsme až k jezírku, kde žijí žáby, jejichž kuňkání je v létě slyšet široko daleko. Četla jsem si u jezírka informační tabuli a najednou bylo jasno!! Na informační tabuli byl obrázek skokana zeleného, jehož nohy s vodnickými prstíčky mi připomněly vějířový herringbone…  a výsledek vidíte.

Náhrdelník: Rivolka ve vlnách - 3. místo soutěže Venkov, křídou na zdi

Obtížnost: 2

Jednou si takhle opět vzdychám u svého počítače nad nabídkou zaoceánských časopisů a u jednoho si  říkám "tohle nemůže být tak těžké, je tam jen rokajl, pár perliček a šité je to herinkem. Jen zjistit, jak se to asi tak korutí do těch vln, vždyť herringbone je tak jednoduchý a můj oblíbený steh. Na to musím přijít."
A tak, inspirována jedním obrázkem, jsem sedla a šila.

Pouze pro předplatitele - přihlásit se

Přívěsek: Z hlubin země - 2. místo soutěže Venkov, křídou na zdi

Obtížnost: 2

Již pět tisíc let se lidé zdobí skleněnými vinutými perlami. Korálky navíjené nad plamenem vyráběli již ve starém Egyptě. Skleněné vinuté perle jsou nejkrásnější, ale zároveň také výrobně nejnáročnější korálky vůbec. Tekoucí sklo připomíná lávu v pohybu a její malý kousek jsem se pro vás pokusila zastavit.

Náhrdelník: Zlatíčko z Korálki 5/2008

Obtížnost: 2

Paprsky slunce září stejně jako náhrdelníkové třásničky mezi vinutkami.

Náhrdelník: Valentýnský náhrdelník z Korálki 1/2011

Obtížnost: 2

V předstihu jen zdánlivě je tenhle srdíčkový náhrdelník. Valentýn je tady coby dup a potřebujeme přece chvilku na tvoření, ne? A co se týká barevnosti – přece víme, co dokáže malý červený doplněk udělat s přísně černobílým outfitem!

Přívěsek:Donut z Korálki 1/2008

Obtížnost: 2

Z již vyprodaného čísla časopisu Korálki 1/2008 jsme vybrali návod na přívěsek ve tvaru donutu.

Dekorace : Ozdoba svícnu z Korálki 6/08

Obtížnost: 2

Přinášíme návod na obměnu vzhledu Vašeho svícnu. Starý svícen bude rázem vypadat úplně jinak.

Zářivé chvíle přeje redakce a autorka projektu Dominika Doony Jiřičná

Náušnice: Malé Lujain z Korálki 5/2010

Obtížnost: 2

Jednoho večera jsem došila náhrdelník s kvítkem. Přede mnou ležely zbytky korálku různých velikostí a barev. Celá souprava byla určená pro malou kouzelnou holčičku z Jordánska (odtud jméno projektu), která byla zároveň mou inspirací ve chvíli, kdy jsem zatoužila po originálních náušnicích. Autorka Mája Kolovratníková.

Návod byl zveřejněn v čísle Korálki 5/2010.

Náušnice: Námořníci z Korálki 4/2010

Obtížnost: 2

Půlku letního šatníku mám modro-bíle pruhovanou a půlku prázdnin trávím na Lipně na plachetnici. Proto určitě nepřekvapí mé každoroční veliké těšení na letní číslo časopisu s tématem „Léto, voda, prázdniny“. Dřív jsem vyšívala a tak jsem si zkusila převést předlohu na vyšívání do korálkové podoby. Použila jsem plochý čtvercový steh a vytvořila jsem náušnice pro hravé a odvážné vodačky.

Přívěsek z lepených tyčinek z Korálki 1/2007

Obtížnost: 2

Vytvořte si jednoduchý přívěsek, který můžete zavěsit na obruč, kůži nebo náušnicový háček.

Copyright © 2007-2020 Šárka Jiřičná Programming FOLDINA.cz