Návody

Materiál Náročnost Technika

Náhrdelník: Chameleon

Obtížnost: 1

Organzové květy jsou lehké jak na vytvoření tak i na krku či na uších.

Projekt vyhrál 2. místo v soutěži na téma V mechu, vyhlášené časopisem Korálki.

Náušnice: Květy paní nadlesní

Obtížnost: 3
 
O technice chainmaille jsme si už řekli, že vychází z techniky výroby rytířských košil, které chránily muže v boji. Je zajímavé, jak se postupem času technika související s bojem a zabíjením dostala až k něze kroužkových kvítků. Těch typů je bezpočet, když zadáte do prohlížeče heslo chainmaille flower, budete mít inspirace plno.  V tomto čísle přinášíme návod na kytičku, která využívá efektu kombinace několika barev. Samozřejmě, že výsledkem nemusí být jen náušničky – propojením (jak jinak než kroužky), vyrobíte i náramek či náhrdelník.

Náramek: Uzlíkové opojení

Obtížnost: 1

Efektní náramek v modrých odstínech, který stihnete vyrobit i na poslední chvíli před dovolenou.

Náhrdelník: Penízky na krku

Obtížnost: 1

Náhrdelník by se mohl jmenovat Navlékni a jdi.
Je to spíše inspirace než návod, jak rychle se dá vyrobit efektní šperk. Na lanko navlečete "pár drobností" a můžete vyrazit.

Náramek: Slzy mořské panny na téma Regatta

Obtížnost: 1

Když mořská panna plakala pro kapitána Jacka a on? …. slzy jí ukradl...
Náramek je vyrobený technikou kroužkování z běžných spojovacích kroužků dvou velikosti.

Náramek: Osvěžení v laguně na téma Regatta

Obtížnost: 2

Náramek a náušnice Osvěžení v laguně je inspirovaný letními barvami moře. Je vzpomínkou na krásné osamělé pláže a šplouchání vln. Tato sada šperků je tvořena technikou sešívání trojúhelníčků z rokajlu. Při šití jednotlivých částí uplatníme peyote steh a herringbone steh.

Náhrdelník: Plachtoví ve vlnách na téma Regatta

Obtížnost 2

To byla první asociace, která mne k tématu Regatta napadla. Ale jak ji zrealizovat? Chvíli to trvalo, ale nakonec se mi podařilo tuto představu zhmotnit. V závěru jsem mohla vítězoslavně zvolat „Napněte plachty!“

Náušnice: Mořská romantika na téma Regatta

Obtížnost: 2

Léto. Chci někam jet k moři...a tam.... bosýma nohama stojím uprostřed zálivu na jemňoučkém písku zlaté barvy.... v pravidelném šumění moje nohy omývá mírný příboj... od moře do tváří vane prohřátý, ale svěží slaný vzduch...
Tyto náušničky ve tvaru lodě vznikly jako výsledek snění o dovolené.

Pouze pro předplatitele - přihlásit se

Náhrdelník: Žabí tlapky z Korálki 3/2009

Obtížnost: 2

Minulou sobotu bylo docela hezky, toulali jsme se v okolí našeho sídliště a zašli jsme až k jezírku, kde žijí žáby, jejichž kuňkání je v létě slyšet široko daleko. Četla jsem si u jezírka informační tabuli a najednou bylo jasno!! Na informační tabuli byl obrázek skokana zeleného, jehož nohy s vodnickými prstíčky mi připomněly vějířový herringbone…  a výsledek vidíte.

Copyright © 2007-2020 Šárka Jiřičná Programming FOLDINA.cz