Návody - Náramek

Materiál Náročnost Technika

Náramek pro Rozmarýnu

Tento náramek je krásným a originálním doplňkem a přitom nedá příliš práce. Můžete si ho udělat i v jiné barevné kombinaci, použít nejen jinou barvu korálků, ale i jiný pokov bižuterních komponentů. Do skleněné bublinky si můžete dát, co vás napadne a vejde se do ní :) Kousky pírek, barevný písek, drobné komponenty....inspirovat se můžete i TADY  

Náramek: Čtyřoký had

Jaro je v plném proudu, venku všechno kvete, voní a hraje všemi možnými barvami. A protože na jaře se probouzí i všelijaká ta žoužel, proč ne zrovna had? On ho tento náramek tak trochu i připomíná. A proč čtyřoký? Proto, že jsem k jeho ušití použila nové české čtyřdírkové korálky Quadra Tile!

                               Připravila: Růžena Mikulová

Pouze pro předplatitele - přihlásit se

Náramek: Rock'n Roll

Tento výrazný náramek byl inspirován širokými, punkovými koženými náramky a také rokenrolem, jen je přizpůsoben do trochu ženštějšího stylu. Jde o šitý šperk, který se skládá ze dvou vrstev, spodní síťka je ušitá z drobného rokajlu a na horní vrstvu jsou použity lucerničky. Místo lucerniček se ale dají použít i jiné broušené korálky nebo perly.

Náramek: variace Podzimní fialkování - 5/2014

Návod na jeden z těchto náramků od Růženy Mikulové vyšel v Korálki 5/2014. Jeho zdařilá variace, která je  také na hlavní fotce, se nám už do časopisu nevešla a tak Vám jej nabízíme touto cestou. 

Náramek: VLNY - co se nám nevešlo do čísla 4/2014

Nejedete letos k moři? Nevadí :) Tento náramek vás naladí a rozhoupe do letní pohody i při tvoření i při nošení. 

 

Autorka Renata Zajptová říká: 

"Asi všechny známe. Když se v nás začne prát šetrná hospodyňka s korálkářkou. Znám to i já, takže při nákupu korálků na tento náramek proběhl přibližně tento rozhovor:

Korálkářka: Jé, ty jsou krásný.

Hospodyňka: Máš zásobu korálků na 100 let.

Korálkářka: Ale ne tyhle, takový jsem ještě neviděla.

Hospodyňka: Co s nima budeš dělat?

Korálkářka: Nevím.

Hospodyňka: Hm, takže do sbírky!

Korálkářka: Ale ta ledová pohanka a ta hlaďoučká modrá a ty pestrý piggy…

Hospodyňka: Nedělej vlny…

Korálkářka: Buuuudu, buuuudu….

Tak tady je máte!"

Náramek: Papoušek ARA, schéma ke stažení (4/2014)

V prázdninovém čísle časopisu Korálki vyšel návod na nádherný korálkový náramek háčkovaný šikmým sloupkem. Protože schéma je složité, můžete si ho stáhnout u nás na webu, vytisknout a pracovat podle většího exempláře. Bude to pohodlnější pro vaše oči! 

Náramek SHAMBALLA - projekt pro předplatitele - obtížnost 1

Slovo Shamballa má několik významů. V Sanskrtu bylo původně psáno Sambhala a později také Shambhala a označuje oblast ukrytou někde v srdci Asie zmiňovanou v mnoha starých textech. Hinduistické texty dokonce zmiňují Shamballu jako místo narození Kalkiho, poslední inkarnace Višni, který bývá zobrazován na bílém koni.

Shamballa se pro Budhisty stala symbolem „Čisté země“, více ve spirituálním, než fyzické či geografickém smyslu. 

Pojďte si s námi vyrobit náramek, který je nese stejné jméno a může se stát vašim oblíbeným letním doplňkem.

Pouze pro předplatitele - přihlásit se

Náramek: Vzpomínka na moře

Obtížnost: 2

Peyote dutinky jsou poměrně tuhé a hůře ohebné. Já je nejraději využívám v podobě několikacentimetrových dutinek, které slouží sami o sobě jako komponent náhrdelníkju, nebo jako náramky.

Náramek a náušnice - Hrátky s lanky

Obtížnost: 1

Bižuterní lanko je tvořeno ocelovými strunami (7-49) a potaženo nylonem. Je nealergenní. Skýtá řadu možností využití a na rozdíl od vlasce je k dispozici velká škála barev. Můžeme ho sladit s barvou korálků a nebude nám vadit, když ho někde zůstane kus koukat.

Návod byl publikován v čísle Korálki 2/2009

Časopis Korálki si můžete koupit na webshop.rooya.cz, v obchůdcích Rooya, ve vybraných obchodech s kreativními potřebami, na stáncích PNS. Předplatné zajišťuje firma Send Předplatné pro ČR a L.K. Permanent pro Slovensko.

Náramek: Z hlubin noci

Obtížnost: 1

Když jsem dokončila svou knihu Korálky s Darí, zbylo mi spoustu jednoduchých návodů a protože ne všechny čtenářky časopisu Korálki vyžadují návody na složité majstrštyky, o jeden z nich se tu s vámi podělím. Jde vlastně o efektní techniku, kterou můžete vytvořit libovolně dlouhý řetěz. Ještě rada na závěr: Čím jednodušší šperk vyrábíte, tím krásnější a třeba i dražší korálky vybírejte!

Copyright © 2007-2020 Šárka Jiřičná Programming FOLDINA.cz