Časopis / Z redakce

Redakce časopisu Korálki

Časopis je zaměřený na vytváření šperků a jiných výrobků pomocí různých druhů korálků a dalšího materiálu a kromě konkrétních postupů informuje o zajímavostech, trendech a novinkách z této hobby oblasti i o dalších souvisejících tématech.

Jako autory postupů a článků se snaží oslovovat jak profesionální umělce, lektory a tvůrce, tak i šikovné lidi z řad čtenářů časopisu a návštěvníků stránek. Spolupracujeme s Fler.cz.

 

Redakční rada: Šárka Rooya  sarka@rooya.cz

Dominika Jiřičná, Petra Koubová, Veronika Ziminka Mráziková, Marta Nevrlá, Pavlína Esprit, Monika Brýdová

DTP: Tiferet

Fotograf: Šárka Rooya a autoři

Vydává:

Rooya s.r.o., Blanická 772/6 120 00 Praha 2 IČ: 05943493 DIČ: CZ05943493

Registrace MK ČR E 17766, ISSN 1802-7510

sarka@rooya.cz


Šárka Rooya

Čmárá si, plete, háčkuje a šije od mala, bižu a šperky tvoří asi 9 let. Narodila se ve slovenských Košicích ve znamení Panny, vyrostla u řeky Desné v Jeseníkách. Vystudovala Přírodověckou fakultu v Olomouci, nyní žije a tvoří v Praze. Živila se marketingem léků, dokud ji nepohltil rodinný korálkový cirkus, kde je holkou pro všechno a tváří firmy. Bez podpory rodiny-přítele, sestry, bratra, dětí a přátel by to ale vůbec nešlo.

Protože duší rozpolcený experimentátor, vyzkoušela snad už všechny dostupné techniky, ale nejraději vine skleněné korálky a modeluje ze stříbra Art Clay silver, šperky potom dotváří běžným stříbrem a polodrahokamy. Ráda fotí a píše. Občas se s patřičnou trémou objeví v pořadu ČT Sama doma a Novy Rady ptáka Loskutáka, Snídaně s Novou, v pořadech TV Metropol či Fler.tv.

V dílnách Rooya i jinde učí nejvíc tvorbu vinutých perlí, ale také modelování ze stříbra ACS a mědi ACC, základy pravého smaltu a jiné techniky. Od léta 2010 provozuje galerii Lilith, která je nyní na pražských Vinohradech součástí korálkárny Rooya (Blanická 6, Praha 2), kam vás zve na kafíčko a koupit si dárky pro své blízké!

Veronika Ziminka Mráziková

Je to Pražačka každým coulem narozená uprostřed Vltavy na ostrově Štvanice ve znamení panny. Nevystudovala žádnou uměleckou školu jak by se mohlo zdát, ale ekonomku, což teď zúročuje při práci jako bankovní poradce. Kromě toho je ještě redaktorkou časopisu Korálki a miluje pavouky. Živého pavouka, ale vyměnila za kočku s kocourem. Nepohrdne kávou a sladkostmi z domácích kuchyní nebo čokoládou. Nerada sportuje, přesto ji přítel občas donutí a můžete ji potkat v ulicích Prahy, obvykle vysmátou jako lečo jak nakukuje do ženských dekoltů, protože čerpá inspiraci. Ziminka na kurzech učí mj. geometrické tvary jako je kostička, hranatý nebo kulatý donut, kulička, kapka a jiné. Dále kytičky, 3D zvířátka... Technik, které ovládá je však daleko víc a stále se učí nové. V poslední době tráví spoustu času tím, že šije z japonských korálků Miyuki.

Ziminky výtvory najdete na www.winterie.cz.

msb-jablonec.cz fler.cz kudyznudy.cz dobre-veci.cz CeskyKutil.cz potvor.cz
Copyright © 2007-2019 Šárka Jiřičná Programming FOLDINA.cz